Hakkımızda

Yayınevimiz, 2009 yılında kurucumuz Cihan Bahadır Gürelik’in öncülüğünde Yağmur Yayıncılık olarak faaliyete başlamıştır. Yayın dünyasında kaliteli eserler vermek vizyonuyla yola çıkmış, 2009’dan 2017 yılına kadar Tübitak Popüler Bilim Kitapları ile ODTÜ Yayınları’nın stant çalışmalarını okullarda gerçekleştirmiştir.

2017 yılından beri de Yağmur Çocuk markasıyla okul öncesinden başlayarak 12 yaşına kadar popüler bilim kitapları yayımlamaktadır. Popüler bilim kitaplarımızı yayımlamaya ve küçük okuyucularımıza ulaştırmaya devam etmektedir. Türkiye genelinde her yıl 500 okula popüler bilim kitapları standı kurmaya da devam etmektedir.

2019 Ekim ayı itibariyle yayınevi olarak İzmir’de “Ege Bölge Müdürlüğümüzü” açmanın mutluluğunu yaşamaktayız.

2020 yılında Yağmur Yayın Grubu olarak 4 ayrı markamızla okurlarımıza hizmet vermekteyiz. Farklı türlerden kitaplarımızı okuyucuyla buluşturmanın keyfini yaşamaktayız.

Markalarımız ;

Yağmur Çocuk Yayınları;  okul öncesinden 12 yaşına kadar çocuklarımıza bilimi ve her geçen gün değişen teknolojiyi sevdirme; onları araştırmaya, sorgulamaya ve yaratıcı düşünmeye yönlendirme amacıyla yayımladığımız popüler bilim kitaplarımızı kapsar. Değişen ve gelişen dünyayı okuyucularımıza sunar.

Parmak Çocuk Yayınları; okul öncesi ve ilkokul öğrencilerimizin yaş gruplarına uygun olarak konusunda uzman kişiler; yazar, çizer ve editörlerce hazırlanan kitaplarımız, pedagojik açıdan da psikolog ve pedagoglar tarafından değerlendirilir. Kitaplarımız çocuğun kendisini keşfetmesine, fiziksel ve bilişsel gelişimine yardım etmeyi amaçlar. Tüm yayınlarımız 21. yy becerilerine sahip, insana, tüm canlılara ve doğaya saygılı, etik değerlere sahip çıkan bireyler yetiştirmeye katkı sağlamayı amaçlar.

Smirna Yayınları; yetişkinler için roman, öykü, şiir vb türdeki kitapları kapsar. Aynı zamanda Smirna Gençlik Kitapları alt markamız da ortaokul öğrencilerimizin yaş gruplarına uygun roman, öykü, şiir vb türdeki kitapları kapsar. Tüm okuyucularımıza kaliteli edebi zevki sunan eserler yer alır.

Mizah Postası; tüm yaş seviyelerine uygun mizah öyküleri, karikatür ve çizgi roman türündeki kitapları kapsar. Mizahın analitik bakış açısı ile sorgulayan, irdeleyen, soran ve anlayan bireylerden oluşan toplum oluşturma amacına katkı sağlamaya çalışır. 


www.yagmuryayincilik.com
0 552 3515505

info@yagmuryayincilik.com